معماری
خانه / اخبار فناوری ایران / اینترنت ۵G سال ۹۸

اینترنت ۵G سال ۹۸

وزیر ارتباطات با انتشار توییتی از گسترش نسل سوم و چهارم شبکه‌ی تلفن همراه در کشور و همچنین ارائه‌ی اینترنت ۵G در سال ۹۸ خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی از پوشش ۶۶ درصدی اینترنت ۳G و ۴Gدر روستاها و تمامی شهرها خبر داد و اعلام کرد اینترنت ۵G نیز در سال جدید ارائه خواهد شد. وی توسعه‌ی IOT و اینترنت ۵G را از اهداف جدیدی دانست که علی‌رغم وجود تحریم‌ها برای توسعه‌ی آن تلاش خواهد شد.

نسل پنجم شبکه‌ی تلفن همراه ۵G جدیدترین نسل سیستم‌های ارتباطات مخابراتی است که سرعت آن در محیط واقعی تقریبا ۱۴ برابر ۴G LTE است. انتظار می‌رود این نسل جدید علاه‌بر افزایش ظرفیت سرویس‌دهی و سرعت، تأخیر شبکه را نیز کاهش دهد. ارائه‌ی اینترنت ۵G می‌تواند تحول بزرگی را در ارتباطات و توسعه‌ی کسب‌وکارها فراهم کند و طبق گفته‌ی وزیر ارتباطات در سال جدید در ایران نیز ارائه خواهد شد. وی در توییت خود نوشت:

«پیش به‌سوی ۵G» هدفی است که در کنار توسعه‌ی ‌IOT برای سال ۹۸ در نظر داریم. هم‌اکنون، تمامی شهرها و بیش‌از ۶۶ درصد روستاها دارای پوشش ۳G/4G هستند که در سال‌آینده باوجود مانع بودن تحریم‌ها، تلاش بیشتری برای گسترش #دسترسی‌همگانی انجام خواهیم داد. نسل جدید ارتباطات منتظر ماست!


منبع:
زومیت

درباره ی دکتر ایرج وثوقی

همچنین ببینید

چرا کارت ویزیت هرگز از دور خارج نمی‌شود

چرا کارت ویزیت هرگز از دور خارج نمی‌شود

کارت ویزیت بخشی جدانشدنی از یک کسب‌وکار است که جدای از اطلاعات روی آن، به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس